Breadcrumbs

Home ОШ "Јован Јовановић Змај" Ал.Рудник Најновије вести

Facebook препорука

......Preporuči stranicu

Препоручујемо

  11040724 426269764204127 905799882 n

ELEKTRONSKO UCENJE

 

Видео месеца

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Основна школа "Јован Јовановић Змај"
На путу ка "Школи будућности"
понедељак, 20 октобар 2014 21:15

ScreenShot001 Данас се у школи на Алексиначком Руднику наставило са започетом едукацијом наставника за реализацију пројекта ,, Школа будућности“. За прву групу наставника, њих шеснаесторо, организована је обука за рад на интерактивној табли.

 Обуку је реализовао Горан Катић из фирме Desk d.o. o.Computers. Циљ обуке је проширивање знања у раду са програмима за обраду текста ( Word 2013) и израду презентација (Power Point 2013), као и стицање потребних знања за рад на интерактивној табли.

 Након завршетка обуке наставници ће се лакше, брже и квалитетније припремати за наставни процес у којем ће ученици бити активни учесници, истраживачи и креатори мултимедијалних саджаја, а наставници њихова подршка. 

 
Пројекат "Школа будућности"
уторак, 02 септембар 2014 20:09

skola buducnosti 

  ОШ „Јован Јовановић Змај“ на Алексначком Руднику може се похвалити добијеним пројектом „Школа будућности“ који је објављен од стране Мајкрософта и Министарства просвете, науке и технолошког развоја. У конкуренцији више школа на територији Републике Србије, наша школа је била прворангирана, а критеријуми на основу којих је изабрана били су уско повезани са привредно слабо развијеним областима, бројем издвојених школских јединица, а нарочито се узимао у обзир број сати са посећених семинара из ИКТ-а.

     Идеја Мајкрософта је да се реализује овај пилот пројекат кроз наставу употребом рачунара и модела „један ученик, један рачунар“ и „један наставник, један рачунар“, где ће рачунар имати значајну улогу у реализацији наставе. Уз помоћ 30 таблет рачунара за ученике, 10 рачунара за наставнике, пројектор, интерактивну таблу, софтвере и специјално опремљену учионицу, ученици седмог разреда са Алексиначког Рудника и из Рутевца имаће прилику да на најсавременијим средствима побољшају квалитет наставе, унапреде своја знања на рачунару, повећају продуктивност у раду.

     Наставници су прошли обуку од стране представника Мајкрософта и фирме „Деск“ и у обавези су да одрже бар један час недељно користећи све поменуте елементе. Рачунар се може применити у настави као свеска за писање, као замена за наставничке скрипте, као алат за пројектну и истраживачку настау,као алат за наставника и ученика за наставу у сценарију „изокренуте учионице“, као алат за репродукцију мултимедијалних садржаја у настави, као алат за прављење мултимедијалних садржаја који су резултат учења ученика и на још много других начина.

     Имајући све ово у виду, наша школа је на добром путу да се нађе на листи угледних школа у образовном систему Републике Србије.

 
ОШ"Ј.Ј.Змај" - Ранг листа општинског такмичења из српског језика
понедељак, 10 март 2014 12:06

knjizevna-olimpijada-271x180ПЕТИ РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

бр.поена

1.

Милица Милошевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

20

2.

Јована Стаменковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

19

3.

Емилија Младеновић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

18

4.

Анђела Илић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

18

5.

Андрија Златковић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

18

6.

Данијел Ћирковић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

16

7.

Даница Стефановић

ОШ „Вук Караџић Житковац

16

8.

Теодора Павловић

ОШ „Вук Караџић Житковац

16

9.

Александар Живковић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

16

10.

Лазар Јовановић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

16

11.

Анђела Миленковић

ОШ „Вук Караџић Житковац

15

12.

Невена Ђорђевић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

15

13.

Иван Удовичић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

14

14.

Магдалена Цветковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

13

15.

Алекса Стојановић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

13

16.

Матија Станковић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

13

17.

Исидора Цекић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

12

18.

Маја Петковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

11

19.

Марија Павловић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

11

20.

Тина Грујић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

10

21.

Милан Гојковић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

10

22.

Лука Златановић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

10

23.

Илија Павић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

9

 

ШЕСТИ РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

бр.поена

1.

Милица Милојковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

16

2.

Анастасија Милојковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

16

3.

Даница Берић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

15

4.

Ива Станковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

13

5.

Невена Станојевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

13

6.

Дејана Јовановић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

13

7.

Анђела Стевановић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

13

8.

Марија Митровић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

12

9.

Наталија Јојић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

12

10.

Валентина Стојковић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

12

11.

Кристина Цветковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

12

12.

Јелена Вукмировић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

11

13.

Селена Стојановић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

10

14.

Нађа Станимировић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

10

15.

Тијана Митровић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

10

16.

Невена Тодоровић

ОШ „Свети Сава“ Суботинац

9

17.

Емилија Милутиновић

ОШ „Д.Максимовић“ Катун

9

18.

Марко Јанковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

9

19.

Анђела Радовановић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

8

20.

Анђела Милосављевић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

7

21.

Ивана Живановић

ОШ „Свети Сава“ Суботинац

6

22.

Александар Момчиловић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

3

23.

Лазар Банковић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

3

 

СЕДМИ РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

бр.поена

1.

Сања Петровић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

19

2.

Филип Марковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

16

3.

Јована Милановић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

16

4.

Бојана Благојевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

15

5.

Милан Милошевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

14

6.

Катарина Цветковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

14

7.

Јелена Милошевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

14

8.

Катарина Аранђеловић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

14

9.

Анђела Смиљковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

13

10.

Миљан Стевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

12

11.

Кристина Јевтић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

10

12.

Милица Цветковић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

10

13.

Марија Ивановић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

9

14.

Милица Милошевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

9

15.

Настасија Станковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

9

16.

Кристина Станковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

8

17.

Милица Поповић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

7

18.

Ирена Милосављевић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

6

19.

Петар Костадинов

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

5

20.

Миљана Ристић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

5

21.

Давид Мишкељин

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

4

22.

Никола Митровић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

4

23.

Александра Живановић

ОШ „Свети Сава“ Суботинац

4

24.

Јасмина Живковић

ОШ „Свети Сава“ Суботинац

3

25.

Ненад Петровић

ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац

3

26.

Марија Спасић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

3

27.

Милан Крстић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

2

 

ОСМИ РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

бр.поена

1.

Милица Павић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

16

2.

Петар Ђорђевић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

15

3.

Анђела Здравковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

15

4.

Исидора Ђорђевић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

15

5.

Милица Бошковић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

15

6.

Александра Ињац

ОШ „Вук КараџићЖитковац

14

7.

Анђела Милошевић

ОШ „Д.Максимовић“ Катун

14

8.

Сара Цветковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

12

9.

Катарина Миладиновић

ОШ „Вук КараџићЖитковац

12

10.

Дејана Видановић

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

12

11.

Душан Петковић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

11

12.

Стеван Стојев

ОШ „Љупче Николић“ Алексинац

11

13.

Теодора Терзић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

11

14.

Филип Николић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

10

15.

Јелена Васић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

9

16.

Јована Анђелковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

7

17.

Анђела Станковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

6

18.

Јована Стојиљковић

ОШ „Аца Синадиновић“ Лоћика

6

19.

Илија Цветковић

ОШ „С.Ж.Столе“ Трњане

6

20.

Тамара Грујић

ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ал.Рудник

2

 
Заједно против насиља
субота, 22 фебруар 2014 20:50

P2200001 640x480

   Дана 20.02.2014. године одржана је трибина под називом „Насиље у школи“. Трибина је организована захваљујући иницијативи преседника МЗ Алексиначки Рудник који је желео да укаже на последице насилног понашања у школи и ван ње. Свесрдну помоћ пружили су му заменик командира полиције, представник Центра за социјални рад, представник Канцеларије за младе, директор и педагог школе, родитељи и ученици. Акценат је стављен на ангажовање родитеља у васпитању деце и на познато питање да ли знају шта им радеP2200013 640x480 деца после школе, на друштвеним мрежама, великом одмору... Презентација и активно учешће родитеља иницирали су потенцијална решења овог глобалног проблема.

     Надамо се да смо на овај начин дали мали допринос у спречавању насиља у школи.

 
Један у милион „Фондације Ана и Владе Дивац“
субота, 15 фебруар 2014 22:15

     ukljucite-se

    OШ „Јован Јовановић Змај“ на Алексиначком Руднику нашла се на ранг листи 14 приоритетних школа којe учествују у пројекту Један у милион „Фондације Ана и Владе Дивац“ и Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

     На основу достављене конкурсне документације Комисија је извршила оцењивање пријава према унапред утврђеним критеријумима и јединственој скали за бодовање и то: тренутно стање (мак.50 поена); писмо о намерама (мак.25 поена); хронологија досадашњег развоја (мак.5 поена); писма препоруке (мак.7 поена); освојене награде и признања (мак.8 поена); укљученост у развој локалне заједнице ( мак.5 поена).

ScreenShot001

 

Опремање и обнављање школа биће вршено у наредне две године .

 

 
Књижевна олимпијада - општинско такмичење-резултати
субота, 08 фебруар 2014 15:00

knjizevna-olimpijada-271x180

 Данас је у ОШ"Јован Јовановић Змај" на Алексиначком Руднику одржано општинско такмичење "Књижевна олимпијада". Објављујемо прелиминарне резултате.

РАНГ ЛИСТА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ОСНОВНИХ ШКОЛА

„КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА“

08.02.2014. ГОДИНА

ОШ „ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ“ АЛЕКСИНАЧКИ РУДНИК

 

VII РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

наставник

бр.поена

1.

Катарина Цветковић

ОШ“А.Синадиновић“

С.Живадиновић

18

1.

Сања Петровић

ОШ“В.Караџић“

Б.Виденовић

18

2.

Јована Милановић

ОШ“В.Караџић“

Б.Виденовић

17

2.

Миљана Ристић

ОШ“В.Караџић“

Б.Виденовић

17

3.

Михајло Ружић

ОШ“А.Синадиновић“

С.Живадиновић

14

4.

Андрија Динчић

ОШ“А.Синадиновић“

С.Живадиновић

13

5.

Анђела Јанковић

ОШ“А.Синадиновић“

С.Живадиновић

12

6.

Љубица Нешић

ОШ“В.Караџић“

Б.Виденовић

11

6.

Јован Јовановић

ОШ“В.Карађорђе“

В.З.Миленковић

11

6.

Милена Пешић

ОШ“В.Караџић“

Б.Виденовић

11

7.

Милица Поповић

ОШ“Ј.Ј.Змај“

Љ.Пајкић

9

7.

Јована Брзаковић

ОШ“В.Карађорђе“

В.З.Миленковић

9

7.

Данијела Декић

ОШ“В.Карађорђе“

В.З.Миленковић

9

 

РАНГ ЛИСТА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ОСНОВНИХ ШКОЛА

„КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА“

08.02.2014. ГОДИНА

ОШ „ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ“ АЛЕКСИНАЧКИ РУДНИК

 

 

VIII РАЗРЕД

 

ред. бр.

име и презиме ученика

школа

наставник

бр.поена

1.

Мина Ђорђевић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

17

2.

Лазар Јовановић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

15

2.

Анђела Радојчић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

15

3.

Гаврило Михајловић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

14

3.

Урош Павловић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

14

4.

Давид Петровић

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

11

5.

Светозар Станојев

ОШ“Љ.Николић“

С.Марковић

10

5.

Лазар Анђелковић

ОШ“Ј.Ј.Змај“

М.Петровић

10

6.

Анђела Крстић

ОШ“А.Синадиновић“

Н.Б.Марковић

8

7.

Ивана Младеновић

ОШ“А.Синадиновић“

Н.Б.Марковић

7

7.

Тамара Грујић

ОШ“Ј.Ј.Змај“

Љ.Пајкић

7

8.

Урош Николић

ОШ“А.Синадиновић“

Н.Б.Марковић

5

9.

Данијел Марковић

ОШ“А.Синадиновић“

Н.Б.Марковић

4

 
« ПочетакПретходна123456789СледећаКрај »

Страна 2 од 9


Hilliger Media Shop

Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)