Breadcrumbs

Home Портал - вести

Facebook препорука

......Preporuči stranicu

Препоручујемо

  11040724 426269764204127 905799882 n

ELEKTRONSKO UCENJE

 

Видео месеца

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Портал вести
Општински такмичење у тенису
недеља, 10 мај 2015 22:47

Skolski sportДана 09.05.2015 Савез за школски спорт - Алексинац организовао је Опстинско такмичење у

Тенису за ученике рођене 2001/2002 и 2003 године по календару Савеза за школски спорт

Србије и Министарстава просвете науке и технолошког развоја у сарадњи са тениским клубом

ЈАЗ Алексинац .Такмичење се одржало у ОШ.Стојан Живковић Столе у Трњану.На такмичење

су се јавили ученици из 3 основних школа. ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане.ОШ "Вук

Караџић" Житковац.ОШ "Љупче Николић" Алексинац

Дечаци:

1. место - Лазар Ранђеловић, 7. разред, ОШ "Љупче Николић" Алексинац

2. место - Александар Ђорђевић, 5. разред, ОШ "Вук Караџић" Житковац

3. место - Јован Трајковић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

3. место - Лазар Вељковић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Милош Дојчиновић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Александар Живковић, 6. разред,ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Девојчице:

1. место - Емилија Младеновић, 6. разред, ОШ "Љупче Николић" Алексинац

2. место - Ксенија Крстић, 5. разред, ОШ "Вук Караџић" Житковац

3. место - Кристина Петронијевић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

3. место - Анђела Цветковић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Катарина Патковић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Николина Еминовић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Прво пласирани ученици и свим дисциплинама су се пласирали на међу окружно такмичење.

 
Окружно такмичење у рукомету
недеља, 10 мај 2015 22:41

Skolski sport  Дана 05.05.2015 у Нишу по плану Министарства просвете и технолошког развоја и Савеза за школски спорт Србије одржано је окружно такмичење у рукомету за Основне и Средње школе на коме су се пласирале и школе из наше општине.

Основне школе:

Дечаци

ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац (наставник Мима Делетић)

Девојчице

ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац (наставникНебојша Ђирић)

Средње школе:

Дечаци Алексиначка Гимназија (наставник Марко Хб)

Девојчице

ТШ.Прота Стеван Димитријевић ( наставник Драган Милошевић)

  Наши ученици су заузели друга места у свим дисциплинама изгубивши у дуелима против своих вршњака из Основних и Средњих школа са подручија Ниша Имајући у обзира да им је то прво такмичење после дужи низ година сасвим смо задовољни резултатима. Захваљујемо се свим школама које су се одазвале на такмичење а свим ученицима пуно успеха у даљим такмичењима. 

Савез за сколски спорт општине Алексинац

 
Јована и Андрија најбољи на окружном такмичењу "Тесла инфо куп"
понедељак, 04 мај 2015 07:22

DSC 7886  Ученици Јована Милановић, Сања Петровић из ОШ "Вук Караџић" и Андрија Ранђеловић, Лазар Новковић из ОШ "Јован Јовановић Змај" Алексиначки Рудник изборили су пласман на републичком такмичењу из информатике и рачунарства "Тесла инфо куп" у Нишу.

  Појединачно, Јована Милановић је освојила прво место, док је Андрија Ранђеловић био други.DSC 7901

Републичко такмичење биће одржано 10-ог маја 2015. године и по речима наставника Милана Динића очекује се висок пласман.

 
Општинско такмичење у рукомету
понедељак, 20 април 2015 20:35

rukomet Дана 17.04.2015.год. Савез за школски спорт је организовао званично општинско такмичење у рукомету по програму Савеза за школски спорт Србије. На такмичењу су се пријавиле 4 основне и 2 средње школе у мушкој и женској селекцији екипе су постигле следеће резултате.

 

Основне школе:

Дечаци

              1.ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

        2. ОШ.Стојан Живковић Столе Трњане

        3. ОШ.Свети Сава Суботинац

        4. ОШ.Јован Јовановић Змај Ал.Рудник

Најбољи стрелац Младен Милошевић ОШ.Стојан Живковић Столе Трњане

Најбољи голман Давид Мишкељин ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

 

Девојчице

1.ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

        2.ОШ.Стојан Живковић Столе Трњане

        3.ОШ.Свети Сава Суботинац

        4.ОШ.Јован Јовановић Змај Ал.Рудник

Најбољи стрелац Катарина Обрадовић ОШ.Стојан Живковић Столе Трњане

Најбољи голман Данијела Декић ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

 

Средње школе:

Дечаци

1. Алексиначка Гимназија

2. ТШ.Прота Степа Димитријевић

 

Девојчице

1.ТШ.Прота Степа Димитријевић

2. Алексиначка Гимназија

Прво пласиране екипе су се пласирале на окружно такмичење свим екипама су обезбеђене дипломе, а свака школа је добила по једну рукометну лопту.

 

Захваљујмо се што сте се одазвали такмичењу, школама које су се пласирале на даљи ранг такмичења желимо пуно среће а осталима више успеха у даљем раду. 

 

У Алексинцу                                                                                                    Председник

17.04.2015.год.                                                                                      Виобран Радосављевић

 
« ПочетакПретходна12345678910СледећаКрај »

Страна 2 од 17


Hilliger Media Shop

Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)