Breadcrumbs

Home Портал - вести

Facebook препорука

......Preporuči stranicu

Препоручујемо

  11040724 426269764204127 905799882 n

ELEKTRONSKO UCENJE

 

Видео месеца

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Портал вести
Јована Милановић државни првак из информатике, Андрија други!
уторак, 12 мај 2015 21:08

DSC 8418У недељу, 10.5.2015. године одржано је државно такмичење из информатике и рачунарства Тесла инфо куп у Нишу. Ученици Јована Милановић ОШ „Вук Караџић“ - Житковац и Андрија Ранђеловић ОШ „Јован Јовановић Змај“ - Алексиначки Рудник са својим наставником Миланом Динићем освојили су прво и друго место.DSC 8391

Ово је пета узастопна година да ученици наставника Милана Динића освајају једна од прва три места на овом државном такмичењу и по томе су јединствени и најуспешнији.

Прошле године ученици ОШ”Вук Караџић” са наставником Динићем освојили су прва три места на овом такмичењу.
На такмичењу је учествовало близу 4000 ученика.

DSC 8389

 

 

 
Општинско такмичење у атлетици
недеља, 10 мај 2015 22:48

Skolski sportОбавештавамо вас да је Савез за школски спорт Алексинац у петак 8.5.2015 године на Градском

стадиону  одржао званично школско општинско такмичење у атлетици по плану

Министарства просвете и технолошког развоја и Савеза за школски спорт Србије. На такмичењу

су се јавили преко 80 ученика у свим дисциплинама из четири основне и две средње школе :

Основне школе ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац ,ОШ.Стојан Живковић Столе Трњане,

ОШ.Свети Сава Суботинац и ОШ.Вук Карађић Житковац и Средње школе:ТШ.Прота Степа

Димитријевић и Алексиначка Гимназија и постигле си следеће резултате:

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

ЕКИПНИ ПЛАСМАН

1. ОШ ВОЖД КАРАЂОРЂЕ ЉЛЕКСИНАЦ

Наставници Мима Делетић и Небојша Ћирић

2. ОШ СТОЈАН ЖИВКОВИЋ СТОЛЕ ТРЊАНЕ

Наставник Марко Терзић

3. ОШ СВЕТИ САВА СУБОТИНАЦ

Наставник Бојан Младеновић

4.ОШ.ВУК КАРАЂИЋ ЖИТКОВАЦ

Наставник :Виобран Радосављевић

КАДЕТИ ДИСЦИПЛИНА 800 метара

1. КОНСТАНТИН ЈЕВРЕМОВИЋ ОШ Стојан Живковић Столе Трњане

2. БОЈАН СТАНКОВИЋ ОШ. Вожд Карађорђе Алексинац

3. МИЛОВАН ПЕТРОВИЋ ОШ.Вук Карађић Житковац

КАДЕТИ 100 метара

1. АЛЕКСА ПЕШИЋ ОШ Стојан Живковић Столе Трњане

2. АНДРИЈА СИМОНОВИЋ ОШ.Свети Сава Суботинац

3. БОГДАН ЧУДИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

КАДЕТИ ДИСЦИПЛИНА БАЦАЊЕ КУГЛЕ

1. МАРИЈАН ИВАНОВИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

2.МЛАДЕН МИЛОШЕВИЋ ОШ Стојан Живковић Столе Трњане

3.МИЛАН НИКОЛИЋ ОШ.Свети Сава Суботинац

КАДЕТКИЊЕ ДИСЦИПЛИНА 600 метара

1. АНЂЕЛА ТАСИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

2. МИРА НОВАКОВИЋ ОШ Стојан Живковић Столе Трњане

3. АНЂЕЛА СТОЈКОВИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

КАДЕТКИЊЕ ДИСЦИПЛИНА 100 метара

1. МАРТА МИТРОВИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

2. БОЈАНА МИТИЋ ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац

3. НАТАША МИЛЕТИЋ ОШ.Свети Сава Суботинац

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

ЕКИПНИ ПЛАСМАН

1. АЛЕКСИНАЧКА ГИМНАЗИЈА

Наставници:Марко Хб и Душан Тењевић

2. ТШ.ПРОТА СТЕПА ДИМИТРИЈЕВИЋ

Наставник:Драган Милошевић

ПИОНИРИ ДИСЦИПЛИНА 1000 метара

1. ВЛАДИМИР СПАСИЋ Алексиначка Гимназија

2. НЕМАЊА МИЉКОВИЋ Алексиначка Гимназија

3. ОГЊЕН МИЛЕНКОВИЋ ТШ.Прота Степа Димитријевић

ПИОНИРИ ДИСЦИПЛИНА 100 метара

1.РАСТКО СТОЈКОВИЋ Алексиначка Гимназија

2.ПАВЛЕ ТЕЊЕВИЋ Алексиначка Гимназија

3.ФИЛИП НИКОЛИЋ Алексиначка Гимназија

3.ЕЛВИС РЕЏЕП ТШ.Прота Степа Димитријевић

ПИОНИРИ ДИСЦИПЛИНА БАЦАЊЕ КУГЛЕ

1. МИЛАН ПЕТРОВИЋ Алексиначка Гимназија

2. МАРКО ПЕТРОВИЋ Алексиначка Гимназија

3. ИВАН КОНСТАНТИНОВИЋ ТШ.Прота Степа Димитријевић

ПИОНИРКЕ ДИСЦИПЛИНА 800 метара

1. МИЛИЈАНА ЗЕЦ Алексиначка Гимназија

2. ДАНИЦА РИСТИЋ Алексиначка Гимназија

3. ЈОВАНА ПЕТРОВИЋ ТШ.Прота Степа Димитријевић

ПИОНИРКЕ ДИСЦИПЛИНА 100 метара

1. АНА ЂОРЂЕВИЋ Алексиначка Гимназија

2. АНА БОЖИЛОВИЋ Алексиначка Гимназија

3. СЛАЂА АНЂЕЛКОВИЋ ТШ.Прота Степа Димитријевић

ПИОНИРКЕ ДИСЦИПЛИНА БАЦАЊЕ КУГЛЕ

1. ДАНИЦА МЛАДЕНОВИЋ Алексиначка Гимназија

2. МИЛИЦА БРЗАКОВИЋ Алексиначка Гимназија

3. МИЛЕНА ЖИВИЋ ТШ.Прота Степа Димитријевић

 

Прво пласирани ученици и свим дисциплинама су се пласирали на међу окружно такмичење

које ће се одржати у четвратак 14.05.2015 године у Нишу на градском стадиону Чаир са

почетком од 15 сати.

Захваљујемо се свим школама које су се одазвале на такмичење а свим ученицима пуно успеха

у даљим такмичењима.

Спортски поздрав.

 
Општински такмичење у тенису
недеља, 10 мај 2015 22:47

Skolski sportДана 09.05.2015 Савез за школски спорт - Алексинац организовао је Опстинско такмичење у

Тенису за ученике рођене 2001/2002 и 2003 године по календару Савеза за школски спорт

Србије и Министарстава просвете науке и технолошког развоја у сарадњи са тениским клубом

ЈАЗ Алексинац .Такмичење се одржало у ОШ.Стојан Живковић Столе у Трњану.На такмичење

су се јавили ученици из 3 основних школа. ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане.ОШ "Вук

Караџић" Житковац.ОШ "Љупче Николић" Алексинац

Дечаци:

1. место - Лазар Ранђеловић, 7. разред, ОШ "Љупче Николић" Алексинац

2. место - Александар Ђорђевић, 5. разред, ОШ "Вук Караџић" Житковац

3. место - Јован Трајковић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

3. место - Лазар Вељковић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Милош Дојчиновић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Александар Живковић, 6. разред,ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Девојчице:

1. место - Емилија Младеновић, 6. разред, ОШ "Љупче Николић" Алексинац

2. место - Ксенија Крстић, 5. разред, ОШ "Вук Караџић" Житковац

3. место - Кристина Петронијевић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

3. место - Анђела Цветковић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Катарина Патковић, 5. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Учешће - Николина Еминовић, 6. разред, ОШ "Стојан Живковић Столе" Трњане

Прво пласирани ученици и свим дисциплинама су се пласирали на међу окружно такмичење.

 
Окружно такмичење у рукомету
недеља, 10 мај 2015 22:41

Skolski sport  Дана 05.05.2015 у Нишу по плану Министарства просвете и технолошког развоја и Савеза за школски спорт Србије одржано је окружно такмичење у рукомету за Основне и Средње школе на коме су се пласирале и школе из наше општине.

Основне школе:

Дечаци

ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац (наставник Мима Делетић)

Девојчице

ОШ.Вожд Карађорђе Алексинац (наставникНебојша Ђирић)

Средње школе:

Дечаци Алексиначка Гимназија (наставник Марко Хб)

Девојчице

ТШ.Прота Стеван Димитријевић ( наставник Драган Милошевић)

  Наши ученици су заузели друга места у свим дисциплинама изгубивши у дуелима против своих вршњака из Основних и Средњих школа са подручија Ниша Имајући у обзира да им је то прво такмичење после дужи низ година сасвим смо задовољни резултатима. Захваљујемо се свим школама које су се одазвале на такмичење а свим ученицима пуно успеха у даљим такмичењима. 

Савез за сколски спорт општине Алексинац

 
« ПочетакПретходна12345678910СледећаКрај »

Страна 1 од 17


Hilliger Media Shop

Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)